Hopp til innhold

Foredrag om økologisk planteproduksjon

Hva er poenget med økologiske blomster, du skal jo ikke spise dem? Eller?  Dette og andre spørsmål får vi svar på i foredraget. 

Informasjon

  • Dato: 18. sep. 2025 - 19:00 - 21:00
  • Sted: Miljøhuset, Forskerveien 21, Vågønes, Bodø
  • Se kart

Vi får også høre om hvordan Flor Gartneri dyrker robuste, økologiske planter.

Velkommen til faglig påfyll og god samtale om økologisk dyrking.

Økologisk Nord-Norge arrangerer foredrag på Vågønes den 18. september i samarbeid med Flor Gartneri og lokale dyrkingsmiljøet i Bodø.

Foredraget holdes av Kristine Mathisen som driver Flor Gartneri på Fauske.

Hun har konvensjonell utdanning som gartner, og vil fortelle om hvorfor hun likevel velger å drive økologisk produksjon av blomster. Hun vil også fortelle om jord, ut fra sitt ståsted og erfaringer, og gi noen tips om hva som bør gjøres på høsten for å lykkes med neste vekstsesong.

Og vi skal snakke litt om jord. Både for oppal og på friland (eller i pallekarmer).

Vi har også litt orientering om Økologisk Nord-Norge, hvem vi er og hva vi arbeider med.

Økologisk Nord-Norge arbeider for å fremme økologisk landbruk og hagebruk i nord. Vi er regionlag av Økologisk Norge, og har medlemmer fra Brønnøy til Vadsø.

Vi starter foredraget kl 19 på Miljøhuset, og det blir anledning til spørsmål og diskusjon.
De som ønsker det får en omvisning og informasjon fra kl 18 på parsellhagen og andelshagen på Vågønes i Bodø.

 

Arrangementet er gratis. Enkel servering.

Velkommen!

Tilbake til toppen