Hopp til innhold

Hagevandring med Stephen Barstow i Væres Venner Felleshage

Bli med på vandring i felleshagen og lær mer om hvordan man kan dyrke mat, og samtidig ta vare på et stort biologisk mangfold.

Informasjon

  • Dato: 21. sep. 2025 - 14:00
  • Sted: Væres Venner Felleshage
  • Se kart
  • Arrangør: Stephen Barstow, KVANN og Væres Venner Felleshage
Bli med på vandring i Væres Venner felleshage og lær mer om hvordan man kan dyrke mat, og samtidig ta vare på et stort biologisk mangfold.
Kunnskapsrike Stephen Barstow forteller om hagene som KVANN har laget: Verdenshagen, et grønnsaks-reservat/forsøksfelt, samt en stor samling av frukt, bær og nøttetrær. Hagene er en del av KVANNs Schubelers Hager-nettverk (https://kvann.no/schubeler).
Arrangementet er gratis og krever ingen påmelding.
Stephens bok "Around the World in 80 plants" blir å få kjøpt, kr 300 VIPPS til 91529516 / Paypal.
Hvis du vil ha mer info, send en mail til sbarstow2@gmail.com.
–––
* KVANN (Kunnskap, Vern Av Nytteplanter i Norge) er en nasjonal interesseorganisasjon som jobber med bevaring av våre gamle nytteplanter og dyrking av et større mangfold av matplanter over hele landet fra kysten til fjellet.
Tilbake til toppen